Παρασκευή 1 Ιουλίου

Συναυλίες – Παραστάσεις

23:00 Γιάννης Αγγελάκας στο Δασάκι
21:00 Φοίβος Δεληβοριάς στο Δασάκι

Από νωρίς το μεσημέρι μέχρι αργά μουσικοί παραγωγοί και άλλες δράσεις κρατάνε το χώρο “ζωντανό” στην Πλατεία

19:00 ‘’ΕΝ’’ Εργαστήριο-Διαδραστική Παράσταση για ΟΛΕΣ τις ηλικίες στην Ελιά
Με τους Δημήτρη Γκόγκο (κανονάκι κ.α.), Ζωή Βάλερη (χορός κ.α.) Γιώργο Γαργάλα (beatbox κ.α.)

Σάββατο 2 Ιουλίου

Συναυλίες – Παραστάσεις

23:00 Θανάσης Παπακωνσταντίνου με την Ματούλα Ζαμάνη στο Δασάκι
21:00 Κατερίνα Παπαδοπούλου με τους Anastatica Project στο Δασάκι
19:00 Σπύρος Γραμμένος στην Πλατεία

*** Τα παιδιά του Μπερντέ και Φίλοι στην Πλατεία
After για τους κατασκηνωτές

Από νωρίς το μεσημέρι μέχρι αργά μουσικοί παραγωγοί και άλλες δράσεις κρατάνε το χώρο “ζωντανό” στην Πλατεία

18:30 “Η µπαρµπαβαλίτσα του Θωµά” Παράσταση Κουκλοθέατρου στην Ελιά
Τρεις Λαλούν

Σεμινάρια – Εργαστήρια

11.30-13:00 Σεµινάριο Αφρικάνικου Χορού – Λίνα Ιωννίδου
11:00-12:30 Σεµινάριο Παραδοσιακών Χορών – Μαριλένα Κάντα, Φένια Κοντου
11:00-12:30 Εργαστήριο Κρουστών – Paranaue
10:30-11:30 Tai Chi – Γιώργος Μουζακίτης
10:00-12:00 Κυνήγι Θησαυρού (για παιδιά και για όσους έμειναν παιδιά) – Τρεις Λαλούν
09:00-10:30 Ashtanga Yoga – Μέλιος Κοντίνης

Κυριακή 3 Ιουλίου

Συναυλίες – Παραστάσεις

22:30 Folk n’ Roll στο Δασάκι
20:30 Balkumbia ”Βαρκελώνη” στο Δασάκι
*** Paranaue – ομάδα κρουστών 20 ατόμων στην Πλατεία και παντού

Από νωρίς το μεσημέρι μέχρι αργά μουσικοί παραγωγοί και άλλες δράσεις κρατάνε το χώρο “ζωντανό” στην Πλατεία

19:30 “Κάτω από τις κερασιές, δεν υπάρχουν ξένοι” Παράσταση χορού στην Ελιά
Created and Performed – Ευαγγελία Ράντου και Αχιλλέας Χαρίσκο, Sound Design and Live performance – Θοδωρής Λώτης
19:00 ”Feral in the woods” Παράσταση χορού στην Ελιά
Created and Performed – Ναταλί Μάνδηλα, Sound Design and Live performance – Αντρέας Μονόπωλης

Σεμινάρια – Εργαστήρια

11:30-13:00 Σεµινάριο Αφρικάνικου Xορού – Λίνα Ιωννίδου
11:00-12:30 Εργαστήριο Κρουστών – Paranaue
10:30-11:30 Tai Chi – Γιώργος Μουζακίτης
10:00-12:00 Εργαστήριο Kατασκευής Αχυρόκουκλας (για παιδιά και όσους έμειναν παιδιά) – Τρεις Λαλούν
09:00-10:30 Ashtanga Yoga – Μέλιος Κοντίνης

Καθ’ ολη τη διάρκεια του Φεστιβάλ

Εκθέσεις – Εγκαταστάσεις

“Εγκλεισμός” Oμάδα φωτογραφίας Εναλλακτικού Πολιτιστικού Εργαστηρίου Κέρκυρας στα Kελιά
“Απομόνωση” Εγκατάσταση απο τους Έλενα Γεωργιάδου και Παναγιώτης Τσαγκαρούλης στα Kελιά
Εικαστική παρέμβαση “Street Art” απο τους Simoni Fontana & Argiris Ser

*Όλες οι παραπάνω δράσεις περιλαμβάνονται στην τιμή του εισιτηρίου! Με την είσοδο σας στο φεστιβάλ,
δεν υπάρχει καμιά επιπλέον χρέωση για να παρακολουθήσετε ή να συμμετέχετε στις δράσεις αυτές.

*Zen Zone: Χώρος γαλήνης και εναλλακτικών θεραπειών (Ηχοθεραπεία,Βαθύ Χαλαρωτικό Ολιστικό Μασάζ,Το δέντρο της ζωής
Reflexology Aromatherapy, CreativeHealing,Thai massage.)